PRISTATYTA KNYGA „ANTANAS SMETONA IR JO APLINKA“

Š. m .vasario 14 d. Lietuvos valstybės dienos atkūrimo proga Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje pristatyta istoriko, diplomato, rašytojo Alfonso Eidinto knyga „Antanas Smetona ir jo aplinka“.

Pristatydamas naujausią savo kūrinį, autorius sakė, kad kiekvienas išsilavinęs žmogus turi kažką duoti visuomenei. Toks žmogus turi ir privalo populiariose, visiems prieinamose knygose papasakoti apie tai, ką jam pavyko aptikti mąstant, tyrinėjant, stebint ar analizuojant istorinius įvykius. „Aš daugiausia rašau mokslo populiarinimo knygas ar istorinius romanus, iš kurių matyti, kas padaryta. Istorinių romanų rašymas – tai galimybė pailsėti nuo valdiškų pranešimų, politinių apžvalgų rašymo.“    Knygoje „Antanas Smetona ir jo aplinka“ nušviečiamas Prezidento Antano Smetonos valdymo laikotarpis, kuriame būta įvairiausių politinių peripetijų, kovų dėl valdžios. Knygoje nemažai dėmesio skiriama prezidento Antano Smetonos aplinkai, draugams, šeimai.

Pristatydama autorių ir jo knygą Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro redakcijos vedėja Irena Stankevičienė pabrėžė šio leidinio svarbą visiems, besidomintiems Antano Smetonos asmenybe.

Savivaldybės meras Pranas Petrošius, sveikindamas jau aštuonioliktos  knygos autorių Alfonsą Eidintą, padėkojo už Lietuvos, taip pat ir Tauragės žmonėms suteiktą galimybę prisiliesti prie dar vieno mūsų valstybės kūrėjų gyvenimo.    

Autorių  taip pat sveikino Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius.

Susitikimo pabaigoje vyko diskusija, rašytojas atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Tauragiškiai, dėkodami už rašytojo apsilankymą Tauragėje, įteikė gėlių bei mūsų miestą priminsiančių suvenyrų.

 

Parengė Izolina Turauskienė atstovė spaudai ir ryšiams su visuomene

Šaltinis: http://www.taurage.lt/index.php?1154112682