Vasarą skaitymo skatinimo konkurse dalyvavo per 550 bibliotekų

2007-10-09

 

Rugsėjo viduryje baigėsi pirmasis akcijos „Draugauk su knyga. Atrask Lietuvišką knygą“ etapas. Jo metu daugiau nei 550 mokyklų, rajono ir miesto viešųjų bibliotekų laukė mokinių.

„Mus labai nudžiugino, kad skaitymo akcijoje labai aktyviai dalyvavo ir bibliotekininkai, ir mokiniai. Konkursas tęsiasi ir toliau, todėl tikime, kad antrasis etapas sulauks dar daugiau dėmesio ir dauguma mokinių atras skaitymo teikiamą džiaugsmą“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė.

Pirmojo etapo metu su knyga aktyviausiai draugavę mokiniai bus apdovanoti paskatinamaisiais prizais. Aktyviausiai knygos atradimo keliu žengusiems mokiniams prizus įsteigė leidyklos - „Tyto Alba“ ir „Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas“. Tačiau knyga, ne vienintelis mokiniams dovanojamas džiaugsmas – žiemą abiejų etapų aktyviausius dalyvius organizatoriai pakvies į jiems skirtą spektaklį. Pirmo etapo laimėtojų sąrašą galima rasti akcijos tinklalapyje www.atrasknyga.lt. Antrasis akcijos etapas vyks iki gruodžio 1 d., kuriame gali dalyvauti ir pirmajame etape nedalyvavę mokiniai.

„Akcijos pagrindiniai pagalbininkai - bibliotekininkai. Jie ne tik siūlė vaikams knygas, kurios būtų įdomios ir naudingos, taip pat rūpinosi, kad kiekvienas mokinys gautų visą reikalingą informaciją. Aktyviausius šešis bibliotekininkus apdovanojame kelionėmis po jų pasirinktą Europos šalį“, - sakė prizo steigėjos UAB „Ditmos projektai“ direktorė Edita Masaitytė.

Galimybę aplankyti pasirinktą Europos šalį turės Gargždų „Kranto" vidurinės mokyklos bibliotekininkė Monika Vaišnorienė, Skuodo rajono viešosios bibliotekos pavaduotoja Stanislava Minelgienė, Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė, Naujosios Vilnios bibliotekos bibliotekininkė Rita Venskūnienė, Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos ir Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos bibliotekos atstovai.

Akcija „Draugauk su knyga. Atrask Lietuvišką knygą“ skirta vaikų skaitymo skatinimui. Akcijos metu, kuri vyksta nuo birželio mėnesio, mokiniai galėjo registruotis mokyklos ar rajono (miesto) viešojoje bibliotekoje ir gauti konkursui parengtą rajonais suskirstytą Lietuvos žemėlapį su kuriuo ir dalyvauja konkurse. Perskaitęs knygą mokinys gauna žemėlapio fragmentą - lipduką, kuriame yra informacija apie tam tikrą Lietuvos regioną ir jame gimusius ar augusius rašytojus (konkurso interneto tinklalapyje www.atraskknyga.lt mokiniai gali rasti visą informaciją apie jo kūrybą).

Akciją inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija ir Kultūros ministerija. Akcija taps tradicine Skaitymo skatinimo bei Vaikų kultūros programų renginiu, ugdančiu aktyvius skaitytojus, ir skatinančiu mokinius laisvalaikį leisti su įdomia knyga.

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė
Aida Janionytė
Tel. (8 5) 2191233