ŠMM apdovanoti mokslo ir technologijų populiarinimo darbų autoriai

Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanoti geriausių mokslo ir technologijų populiarinimo darbų autoriai
2009-12-21


Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius apdovanojo Mokslo ir technologijų populiarinimo darbų konkurso laimėtojus – geriausių 2008 metais paskelbtų mokslo ir technologijų populiarinimo darbų autorius.

Sveikindamas konkurso laimėtojus, ministras sakė: „Šiuolaikinis mokslininkas yra atradėjas, žvalgantis žmonijai nepažįstamus pasaulius ir atveriantis jo paslaptis pažangos labui. Pastarųjų dešimtmečių atradimai iš esmės pakeitė mūsų gyvenimą – kasdienine realybe tapo tai, ko nebuvo sukūrusi drąsiausių fantastų vaizduotė, ir be ko mes sunkiai išsiverčiame, pavyzdžiui, internetas.”

G. Steponavičius pabrėžė, kad mokslo populiarinimo uždavinys – išsklaidyti stereotipus ir mitus, kuriais apipintas mokslas. Vienas jų, kad mokslininkas – tarp laboratorijos ar bibliotekos sienų užsidaręs ir nuo pasaulio realybės atitrūkęs keistuolis, gebantis susikalbėti tik su savo profesijos žmonėmis.

Labai svarbu, kad žinios apie šiuolaikinį mokslą ir mokslininkus pasiektų ne vien mokyklas, bet ir darželius. Patys mažiausieji turėtų užsidegti noru tyrinėti ir atrasti, net jeigu ne visi pasirinks mokslininko profesiją.

„Tikimės, kad ES skiriamos lėšos – iš struktūrinių fondų gauname 5 mln. Lt, padės populiarinti Lietuvos mokslininkų esamus ir būsimus pasiekimus, kurie bus pritaikyti kuriamuose slėniuose. Viliamės, kad populiarindami mokslą sustiprinsime jo autoritetą, atskleisdami jo kuriamąją misiją,“– sakė švietimo ir mokslo ministras.

Iš viso skirtos dvi pirmosios, trys antrosios, aštuonios trečiosios premijos, penki autoriai apdovanoti padėkos raštais.

Pirmosiomis premijomis apdovanoti: Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausiasis mokslinis darbuotojas dr. Artūras Acas, Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausiasis mokslinis darbuotojas Valentas Daniūnas ir Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto mokslinis darbuotojas Gintaras Valiauga už mokslo populiarinimo portalą „Mokslasplius.lt virtualieji eksperimentai“ ir Klaipėdos universiteto profesorius habil. dr. Stasys Vaitekūnas už knygą „Gyventojai“.

Mokslo ir technologijų populiarinimo darbų konkursą ministerija organizuoja kasmet nuo 2003 metų. Konkursu siekiama nustatyti geriausius praėjusių metų šalies mokslo ir technologijų populiarinimo darbus, paskatinti jų autorius. Jo tikslas – stiprinti mokslo populiarinimo tradiciją Lietuvoje, propaguoti mokslo svarbą visuomenės raidai siekiant, kad visuomenė tinkamai vertintų mokslinę veiklą ir jos rezultatus, didinti mokslininko profesijos patrauklumą, skatinti tyrėjų ir visuomenės dialogą, gerinti visuomenės gebėjimus suprasti naujausius mokslo pasiekimus.

Išsamesnė informacija Švietimo ir mokslo ministerijos interneto svetainėje:
http://www.smm.lt/smt/m_pop/index.htm