R. V. Kazakevičiaus knygos „Medicinos atradimų istorijos“ pristatymas

Vasario 21 d. 18.30 val. kviečiame į knygos pristatymą Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Medicinos istorija yra žmonijos istorija. Ji atspindi žmogaus pastangas palengvinti kito žmogaus kančias, slaugyti, gydyti, siekti amžinos jaunystės ir sveikatos. Savimi žmogus pradėjo domėtis dar žiloje senovėje. Šioje knygoje chronologiškai aprašoma medicinos raida – pradedant gentine bendruomene ir baigiant mūsų dienomis. Skaitytojai čia ras ir žymių medicinos atradimų autorių, įvairiose medicinos srityse neišdildomų pėdsakų palikusių tyrėjų ir pasiaukojusių gydytojų vardus, trumpas jų biografijas. Paminėti ir svarbiausi Lietuvos medicinos istorijos faktai, daugiausia nusipelniusių lietuvių medikų darbai, pasaulinių medicinos atradimų diegimas, inovacijų kūrimas mūsų šalyje.

Knygą pristatys Lietuvos mokslo istorikas ir filosofas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras Juozas Algimantas Krištopaitis ir knygos redaktorė Donata Linčiuvienė. Pristatyme dalyvaus knygos autorius R. V. Kazakevičius ir svečiai. „Medicinos atradimų istorijas“ išleido Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras.

Po knygos pristatymo renginio svečiams bus demonstruojamas liaudies medicinos tyrinėtojos, etnologės Ritos Balkutės ir režisieriaus Juozo Javaičio filmas „Pašnekink žolę, akmenį, vandenį“ (2012 m., 47 min.). Pasak legendų, Dievas, sukūręs augalus, kiekvienam iš jų paskyrė ką nors gydyti, todėl kiekviena žolė pagelbsti vis kitai žmogaus kūno daliai. Filme supažindinama su lietuvių žiniomis apie augalus, jų ypatybes, pasakojama apie rinkimo ir naudojimo būdus, žoliavimo tradiciją.

Renginio vieta – Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, Kino salė, V a.
Įėjimas laisvas.