0
Aprašymas

Laimutis Bilkis. Vietovardžių metų prasmė         3

Prie Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtų Vietovardžių metų minėjimo prisidėjo daugelis Lietuvos savivaldybių, muziejų ir bibliotekų, taip pat Lietuvių kalbos institutas, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Valstybinė kalbos inspekcija, Etninės kultūros globos taryba, Registrų centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Kultūros, Švietimo, mokslo ir sporto, kitos ministerijos ir institucijos. Nors didesniems vietovardžių tvarkymo, sklaidos, mokslinio tyrimo darbams Vietovardžių metais lėšų neskirta, pats tokių metų paskelbimo faktas labai sveikintinas, nes paskatino institucijas ir gyventojus susidomėti savo šalies ar apylinkių, gimtųjų vietų vardais, jų svarba ir išsaugojimu. Norėtųsi, kad kilęs domėjimosi vietų vardais sąjūdis taptų didesnių darbų pradžia.

Aktualijos

Verčiame feisbuką (Gintautas Grigas)           13

Feisbukas – populiariausias socialinis tinklas. Originali šio tinklo kalba yra anglų. Nuo 2008 m. feisbuko programos dialogų tekstus pradėta versti į kitas kalbas ir dabar jie yra verčiami jau į 163 kalbas. Tekstus verčia savanoriai. Sukurta speciali tekstų vertimo programa, turinti daug lanksčių galimybių. Straipsnyje pateikiama konkrečių pavyzdžių, kaip ja naudojantis galima versti arba tobulinti kitų vertėjų išverstus feisbuko programos dialogus.

Metų žodis ir Metų posakis – iš stebėtojų posto (Rita Urnėžiūtė)       21

Nuo 2019 m. rugpjūčio atsirado keliolika naujų kandidatų varžytis Metų žodžio rinkimuose: alfavitas, jerunda, gerovė, žirnelistika, Betoniškės ir kt., ir keliolika naujų pretendentų į Metų posakio titulą: neteisėta, bet įteisinta; visiškas kosmosas; mes dzūkai – ne paspirtukai; tėvynės labui ir kt.

Kronika         23

„Kronikos“  skyrelyje „Konferencijos, renginiai“ Aušra Rimkutė-Ganusauskienė apžvelgia LKI vykusią konferenciją „Moksliniai, administraciniai ir edukaciniai terminologijos lygmenys“, o Anželika Gaidienė – VGTU surengtą seminarą „Skyrybos naujovės ir bendrosios dalykinio stiliaus skyrybos klaidos bei trūkumai“.

2020 m. sukanka                                                                               26

„Gimtosios kalbos“ 2019 m. turinys                                                30

Parašykite atsiliepimą