100 iškiliausių Lietuvos žmonių

100 iškiliausių Lietuvos žmonių

Sud. MELI

 • Dailininkas:
  Romas Orantas
 • Metai:
  2009
 • ISBN:
  978-5-420-01655-8
 • Puslapių skaičius:
  212
 • Įrišimas:
  Kietviršis
 • Formatas:
  240x290 mm
 • 7.89 €
Pasibaigęs leidinio tiražas!

Šis gausiai iliustruotas prestižinis leidinys skirtas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui. Juo siekiama ne tik pirmą kartą vienoje knygoje populiariai pristatyti žymiausius praeities veikėjus, bet ir per jų biografijas išryškinti esminius Lietuvos istorijos, visuomenės, kultūros raidos momentus.

100 iškiliausių visų laikų Lietuvos žmonių iš daugiau kaip 300 kandidatų (buvo siūlomi tik mirusieji), kuriuos pateikė Instituto mokslinės redakcijos (po to dar papildė LMA mokslininkai), atrinko LMA tikrieji nariai, nariai korespondentai ir ekspertai. Tarp atrinktųjų yra Lietuvos valstybės veikėjai pradedant Lietuvos karaliumi Mindaugu, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiaisiais kuni­gaikščiais ir baigiant Lietuvos Respublikos prezidentais, taip pat žymiausi visuomenės, Bažnyčios veikėjai, mokslininkai, menininkai, savo veikla ar kūryba labiausiai nusipelnę Lietuvai ir garsinę jos vardą pasaulyje.

Kiekvienam aprašomam asmeniui skiriami du leidinio puslapiai: viename puslapyje pateikiama trumpa biografija, veiklos, kūrybos apibūdinimas, nuopelnai Lietuvos valstybei, indėlis į Lietuvos ir pasaulio kultūrą, mokslą, meną, kitame – aprašomo asmens nuotraukos ir su juo susijusios iliustracijos (gyvenimo ir veiklos vietų, kūrinių, atminimo įamžinimo ir kitos nuotraukos).

ASMENYBIŲ BIOGRAFIJOS (KNYGOS IŠTRAUKOS)

Jūsų įvertinimas

Blogas Geras

NAUJOS KNYGOS

Kaina: 1.50 €

Kaina: 1.50 €

Kaina: 1.50 €

Kaina: 1.30 €

Kaina: 1.30 €

Sudarytoja Aušra Žemyna Kavaliauskienė

Kaina: 10.90 €

Alfonsas Eidintas, Raimundas Lopata ir kiti

Kaina: 17.44 €

Ilgvars Butulis, Antonijs Zunda ir kiti

Kaina: 19.62 €