Šiaurės rytų aukštaičiai vilniškiai. Mokomoji knyga

Šiaurės rytų aukštaičiai vilniškiai. Mokomoji knyga

Sudarytojai ir autoriai: Vytautas Kardelis, Daiva Kardelytė-Grinevičienė, Agnė Navickaitė, Inga Strungytė

 • Dailininkas:
  Alfonsas Žvilius
 • Metai:
  2006
 • ISBN:
  5-420-01607-9
 • Puslapių skaičius:
  272
 • Įrišimas:
  Kietviršis
 • Formatas:
  154x223 mm
 • 1.75 €
Pasibaigęs leidinio tiražas!

Rytų aukštaičiai vilniškiai, viena iš šešių rytų aukštaičių patarmių, užima pietrytinę lietuvių kalbos ploto dalį. Patarmės plotas nėra vientisas, ji susiskaidžiusi į smulkesnes šnektas. Mokomoji knyga parengta iš tarminės medžiagos, surinktos rytų aukštaičių vilniškių patarmės šiaurės rytų dalyje – Ignalinos r. Palūšės, Daugėliškio ir Vidiškių parapijų kaimuose.

Knygą sudaro teorinis įvadas, transkribuoti tarminiai tekstai, užduotys ir pratimai. Šiaurės rytų vilniškiai vartoja nemažai slaviškų skolinių, todėl knygos pabaigoje pateikiamas tekstuose vartojamų senųjų ir naujųjų slavizmų kilmės žodynėlis. Pridedama Vytauto Kardelio ir Daivos Kardelytės-Grinevičienės parengta kompaktinė plokštelė su pasakotojų garso įrašais. Tarminiuose tekstuose atskleidžiama įvairių vilniškių buities detalių, pateikiama šmaikščių ir išmintingų pasvarstymų apie gyvenimą ir žmonių tarpusavio santykius. Šie tekstai tiks kalbos istorijos, istorinės ar lyginamosios dialektologijos studijoms.

Knyga skiriama studentams lituanistams, studijuojantiems lietuvių kalbos dialektologiją. Ji pravers ir mokytojams lituanistams, taip pat tiems, kurie domisi lietuvių kalbos tarmėmis.

Mokomosios knygos ir kompaktinės plokštelės rengimą ir leidybą rėmė Valstybinė lietuvių kalbos komisija iš Tarmių ir etninių vietovardžių išsaugojimo 2001–2010 m. programos lėšų.

Jūsų įvertinimas

Blogas Geras

NAUJOS KNYGOS

Kaina: 1.30 €

Rimantas Gučas

Kaina: 9.81 €

Kaina: 1.06 €

Hans-Georg Gadamer

Kaina: 19.62 €

Tomas Baranauskas

Kaina: 20.71 €

Kaina: 1.06 €

Wolfgang Dauber

Kaina: 15.26 €

Giedrė Lastauskienė, Rita Urnėžiūtė ir kiti

Kaina: 16.35 €